Головна » Статті » Шкільний музей » Матеріали музею

Наші односельці: Костюк К.Я.
  Костюк Карпо Якович народився 29 травня 1915 року в селі Яковці  Літинського району Вінницької  області. Навчався в початковій школі. На той час довелося закінчити три класи.
  Цікавою сторінкою життя Карпа Яковича є особисте знайомство з відомим українським письменником Михайлом Стельмахом, який свого часу проживав в селі Яковці. Хлопці навіть товаришували.
  Страшна звістка про початок війни застала Карпа Яковича у місті Харкові 22 червня 1941 року. Люди відчували, що ось-ось почне ця війна з фашистською Німеччиною, але повідомлення про її початок приголомшило всіх.
  З перших днів війни Карпо Якович передував у діючій армії. Служив при штабі Північнокавказького військового округу на Кавказі в радіотехнічних військах. Карпо Якович був зв’язківцем, досконало опанував свою військову професію. Єфрейтора Костюка К.Я. було призначено заступником командира взводу.
  З 22 червня 1942 року приймав участь у бойових діях. Тяжкі то були часи для країни. Та не судилося Карпу Яковичу довго захищати свою Батьківщину. Фашисти рвалися на Кавказ. Дуже запеклі бої велися на Малій Землі. Саме там він отримав тяжке поранення. Це сталося 22 квітня 1943 року під Новоросійськом. Костюк К.Я. знаходився в окопі, коли розірвався  снаряд і його уламок потрапив у ліве око, назавжди зробивши молоду людину інвалідом. Довго лікувався Карпо Якович, побував і в Літвинському госпіталі, і в Ілінжирі.
  Бойовий шлях воїна відзначено Орденом Вітчизняної війни I ступеня, Орденом слави III ступеня, медаллю «За відвагу».
  Відгриміли бої, закінчилася війна, настали довгоочікувані мирні дні. Карпо Якович, разом з дружиною, виростили п’ятьох дітей.
  У березні 1989 року переїхав Карпо Якович зі своєю родиною до нашого села.
  Сивий ветеран завжди відгукувався на прохання прийти до школи, прийняти участь у мітингу, присвяченому річниці Великої Перемоги. І від чистого серця бажав всім нам миру і взаємоповаги.
  А 14 жовтня 2004 року під час передачі гільзи пам’яті  було повідомлення, що Костюку К.Я. присвоєно військове звання лейтенанта.
  2 вересня 2009 року пішов з життя Костюк К.Я. поховали його у с. Мирному. ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ВЕТЕАНУ!
Категорія: Матеріали музею | Додав: valentina-vg (25.08.2013)
Переглядів: 410 | Теги: шкільний музей | Рейтинг: 0.0/0