Загальношкільні заходи [18]

Головна » Статті » Шкільні новини » Загальношкільні заходи

«НАША БЕЗПЕКА – В НАШИХ РУКАХ!»

Під таким гаслом в нашій школі 12 - 16 травня 2014 року проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Зберегти власне здоров’я та життя – основне завдання для кожної людини, бо живемо ми на Землі лише один раз, а в таких непростих умовах, що склалися нині в нашій державі, тим більше слід багато уваги приділяти виробленню навичок виживання в різних ситуаціях надзвичайного характеру.

Тиждень знань включав у себе щоденне проведення заходів, що не лише формують у дітей систему знань щодо безпеки життя, а й формування практичних навичок поведінки в екстрених випадках. Кожен день тижня був присвячений певній актуальній темі, а саме: «Правила поведінки під час погодної стихії» (понеділок), «Правила поведінки під час збирання грибів та лікарських рослин» (вівторок), «Як уникнути травмування в стінах навчального закладу та в побуті» (середа), « Радіаційна безпека та захист населення в разі виникнення надзвичайної ситуації» (четвер). П’ятницю було присвячено проведенню планових навчальних тренувань щодо евакуації учнів у разі виникнення надзвичайної ситуації природного чи техногенного характеру.

Вся інформація протягом Тижня знань  подавалася учням в такій формі, яка відповідала їхнім віковим потребам: для учнів 1-4 класів проводилися тематичні бесіди та лінійки, 5-7 класів – міні-лекції, виступ агітбригади, 8-11 класів – розігрування ситуативних завдань, перегляд та обговорення відеофільму про радіактивне забруднення середовища, складання пам’яток для менших учнів.

Особливо дітям сподобався виступ шкільної агітбригади «Гриби – серйозна небезпека», що базувався не скільки на поданні учням інформації про їстівні та отруйні гриби, першу допомогу при отруєннях, скільки на ігровій програмі. Тема отруєння грибами стає досить гострою саме в період пізньої весни – літа, тому обійти її увагою було б неправильно. Агітатори запропонували учням гру «Впізнайте гриб», в процесі якої у віршованій формі розповідалося про певні гриби, а діти мали на запропонованих їм фото знайти  їх та розподілити в групи «Їстівні» чи «Отруйні». Вікторина «Чи знаєте ви гриби?» вимагала від дітей уваги та спостережливості, бо за описом слід було швидко назвати гриб. Гра «Хто більше?» спонукала дітей пригадати всі прислів’я та загадки, в яких згадувалися гриби. У веселій віршованій формі учні-агітатори дали дітям дружні поради щодо того, як слід ставитися до грибів.

Учні молодших класів були учасниками лінійки «Наші помічники – лікарські рослини», на якій у інтерактивній формі з’ясовували, які рослини людям допомагають, а які – шкодять. Рольова гра «Впізнай мене» виявила, що більшість дітей орієнтуюється в лікарських рослинах та особливостях їх примінення. За підтримки класоводів учні успішно впоралися з вікториною «Природні цілителі», склали список рослин, з яких можна приготувати вітамінний напій для дітей, не забули й про рослини рідного краю.

В процесі обговорення питань безпечної поведінки в школі та поза нею, радіаційної безпеки населення учнями старших класів було складено пам’ятки та розміщено їх тексти в шкільному прес-центрі для ознайомлення з їхнім змістом учнів 1-7 класів. В доступній та лаконічній формі в них було викладено правила, що допоможуть зберегти життя в разі виникнення надзвичайної ситуації. В цьому питанні не обійшли увагою й батьків, для них було запропоновано  опрацювання на батьківських зборах Пам’ятки щодо збереження життя та здоров’я дітей у побуті.

Особливу увагу було приділено плановим тренуванням з евакуації учнів в разі виникнення надзвичайної ситуації, адже від спокійних злагоджених дій всього шкільного колективу залежить, чи встигнуть вчасно ізолюватися від небезпеки учні та вчителі. Протягом п’ятниці сигнал до евакуації звучав у школі двічі: для виведення всіх за межі приміщення школи ( в разі пожежі чи землетрусу),  для  спуску до підвального укриття (в разі небезпеки хімічного чи радіаційного забруднення). В обох випадках колектив школи продемонстрував зібраність та узгодженість дій та досить непоганий результат у часі: в межах трьох хвилин кожна евакуація.

Проведення подібних Тижнів знань для нашої школи не чимось новим, але щоразу, слухаючи старших, учні дізнаються щось нове та необхідне для безпечного життя в непростому та непербачуваному світі.

ФОТО МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ У ФОТОАЛЬБОМІ!!!

Категорія: Загальношкільні заходи | Додав: galinaK (22.05.2014)
Переглядів: 672 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0