Вітаємо Вас, Гість
на сайті Мирненської загальноосвітньої школи

Меню сайту
Категорії розділу
До уваги! [12]
Шкільний музей [19]
Шкільні новини [18]
Погода
Погода в Украине
Календар
Теги
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » До уваги!

Поради для батьків

Шановні батьки!

Нагадуємо Вам, що згідно ст.59 Закону України «Про освіту» Ви несете повну відповідальність перед законом за виховання та поведінку своїх дітей, збереження їх життя і здоров’я, дотримання режиму дня в робочі і вихідні дні, у позанавчальний час та під час шкільних канікул.

Для того, щоб з вашими дітьми не сталося нещастя, щоб вони самі не скоїли протиправних вчинків, слід враховувати наступне: учням віком до 18 років забороняється знаходитися поза межами свого житла  влітку після 22-ї години, в інший період – після 21-ї години. Учням забороняється відвідувати дискотеки після вказаного часу.

Звертаємо Вашу увагу на недопущення випадків бродяжництва та жебракування дітей. Обмежте контакти ваших дітей із малознайомими людьми.

Учням заборонено займатися тютюнопалінням, вживати спиртні напої, в тому числі й слабкоалкогольні та пиво. Кримінальним діянням є вживання й розповсюдження наркотичних засобів.

З метою запобігання ДТП за участі дітей на учням заборонено самостійно виїжджати на дорогу з твердим покриттям на велосипедах до виповнення 14 років. Їзда на мопедах, скутерах, мотоциклах дозволяється із 16 років і при наявності водійських прав. Керування транспортом дозволяється лише з 18 років і при наявності водійських прав. Недопустимим є катання по проїжджій частині доріг на роликах, скейтбордах, ковзанах, санчатах.

Без супроводу і контролю батьків неповнолітнім учням не дозволяється купатися у водоймах.

Учням забороняється заходити і обстежувати територію нежилих приватних помешкань і будинків. Забороняється перебувати, влаштовувати ігри на недобудованих об’єктах.

Учням заборонено проводити колективні походи й ночівлі на природі без контролю батьків.

 

 

Найбільший скарб кожної людини - її життя та здоров'я

Шановні батьки! Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюються ціною життя.

 

 

 

БАТЬКИ ТА ЇХНЯ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

(пам’ятка)

Законодавство про охорону дитинства ґрунтується на Конституції України, Конвенції ООН про права дитини (1989р.), міжнародних договорах, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших нормативно-правових актах, що регулюють суспільні відносини у цій сфері.

Як зазначено в Декларації ООН по правах дитини (1959р.), «дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості, потребує спеціальної охорони і піклування, включаючи належний правовий захист як до, так і після народження».

Обов'язки батьків щодо виховання та розвитку дитини висвітлені у ст. 150 Сімейного кодексу України. Батьки зобов'язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини, піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Батьки зобов'язані поважати дитину. Передача дитини на виховання іншим особам не звільняє батьків від обов'язку батьківського піклування щодо неї. Забороняються будь-які види експлуатації батьками своєї дитини, фізичні покарання дитини, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

За невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності:

- адміністративної (стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) «Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей»);

 - цивільно-правової (статті 1178 – 1183 Цивільного кодексу України);

 - сімейно-правової (стаття 164 «Підстави для позбавлення батьківських прав»);

- кримінальної (стаття 166 Кримінального кодексу України (далі – КК) «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування»).

Обов’язки, що покладаються на батьків:

 піклування про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;

 виховання дитини в дусі поваги до прав інших людей, любові до свого народу;

 забезпечення здобуття дитиною повної загальної освіти;

 повага до дитини;

 заборона будь-якої експлуатації дитини батьками, фізичні покарання та покарання, які принижують гідність дитини.

Неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей означає бездіяльність, у результаті якої обов’язки по вихованню виконуються неякісно, не в повному обсязі. Наприклад, схвалюються здійснення підлітком антигромадських вчинків, прививаються погляди, установки, що пропагують жорстокість, агресивність, ненависть, неповагу до оточуючих людей, закону; складаються умови, які загрожують життю та здоров’ю неповнолітнього; мають місце постійні чіпляння до дитини з будь-якого приводу и без нього.

Жорстоке поводження із неповнолітніми може виражатись у здійсненні батьками фізичного або психічного насилля щодо них або в замаху на їх статеву недоторканість, а також у застосуванні недопустимих способів виховання (у грубому, зневажливому, що принижує людську гідність, поводженні з дітьми, образі або експлуатації дітей).

Відповідно до статті 184 КУпАП «ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Якщо неповнолітній скоїв адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, на батьків накладається штраф у розмірі 3-5 неоподатковуваних мінімумів (відповідно до ст. 184 ч. З). Скоєння неповнолітнім дій, що передбачені Кримінальним Кодексом, якщо він не досяг віку кримінальної відповідальності тягне за собою накладання штрафу на батьків (10-20 неоподатковуваних мінімумів).

Злісне невиконання батьками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального Кодексу України).

Дитина має право на належне батьківське виховання.

Шановні батьки!

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми.

 А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам’ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Не залишайте дітей без нагляду!

Ваші діти повинні дотримуватись правил безпеки життєдіяльності і пам’ятати:

 про правила дорожнього руху;

 про правила пожежної безпеки;

 про безпечне поводження з піротехнічними виробами;

 про безпечне поводження з електропобутовими і газовими приладами;

 про безпечне поводження біля відкритих водойм і на воді;

 про шкідливість алкоголю, паління та вживання наркотичних і психотропних речовин;

 про шкідливість тривалого перебування на сонці;

 про безпеку перебування в місцях можливих обвалів (яри, кар’єри, глинища);

 про небезпеку укусів диких та свійських тварин;

 про правила поведінки в громадських місцях;

 про обережність на залізниці;

 про необхідність слухатися батьків, учителів, вихователів і виконувати їхні розпорядження;

 про дотримування правил безпечної поведінки під час грози;

 про правила безпеки під час проведення екскурсій, походів, культпоходів.

Дітям категорично забороняється:

 розпалювати вогнища біля будівель в населених пунктах, у лісах і лісосмугах (особливо хвойних), поблизу полів хлібних злаків;

 бавитися сірниками;

 вживати в їжу гриби і невідомі ягоди;

 брати в руки отрутохімікати;

 гратися гострими і небезпечними предметами;

 проводити дитячі ігри і розваги поблизу повітряних ліній електропередач;

 користуватися вогнепальною зброєю (самопалами);

 бавитися на об'єктах будівництва, дахах багатоповерхівок;

 наближатися ближче, ніж на 8 м до обірваного електричного дроту;

 переходити проїжджу частину, не впевнившись в повній безпеці;

 кататися на велосипедах ( скутерах) на проїжджій частині;

 йти на контакт з незнайомцями;

 бавитися з тваринами( собаками, котами тощо), навіть свійськими;

 самостійно, без нагляду дорослих, користуватися електричними та газовими приладами;знаходитись біля водойм і на воді без нагляду дорослих.

Категорія: До уваги! | Додав: galinaK (24.09.2015)
Переглядів: 953 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
У Міністерстві освіти і науки України
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Відділ освіти Оріхівської РДА
Оріхівський районний методичний кабінет
Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Новоіванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Оріхівська гімназія № 1 «Сузір’я»

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz