Вітаємо Вас, Гість
на сайті Мирненської загальноосвітньої школи

Меню сайту
Категорії розділу
Національно-патріотичне виховання [12]
Погода
Погода в Украине
Календар
Теги
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 24
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Виховна робота » Національно-патріотичне виховання

Сценарій «РІЧНИЦЯ ВИВОДУ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ. «ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНУ –ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАНУ»
20.02.2017, 16:06

Сценарій  «РІЧНИЦЯ ВИВОДУ ВІЙСЬК З АФГАНІСТАНУ.

«ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНУ –ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАНУ»

 

Мета. Розкрити сутність війни в Афганістані; виховувати повагу до учасників цих подій; вшанувати пам’ять -афганців.

Обладнання: стенд з портретами  – учасників бойових дій в Афганістані, квіти, свічки.

 

В.Є (Звучить музика    Пісня про війну “Афганістан”)

 

І.В. Ведучий – Доброго дня , шановні гості та присутні в цьому залі .

15 лютого  ми вшановуємо учасників  бойових дій на території інших держав , ми віддаємо шану усім тим , хто з честю та гідністю виконав свій військовий обов’язок у різний час ,у різних державах . Особливо  болісною раною був і залишається  Афганістан . Війна  у тій далекій країні принесла горе не в одну родину .

 

А. Ведучий

Війна… , яке коротке і страшне слово… . Це смерть, сльози матерів, наречених, що недолюбили своїх хлопців, це поминальний дзвін і тепло свічки.

 

І.В. Ведучий

15 лютого – річниця виводу військ з Афганістану. І ми, молоде покоління, повинні знати про страшні сторінки безглуздої афганської війни, пам’ятати, що серед нас живуть люди, які в 20–30 років стали свідками і учасниками цих воєнних дій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, подвигом, героїзмом.

 

А. Ведучий На нашому святі присутні воїни-інтернаціоналісти ,яких об’єднала Оріхівська територіальна  організація  спілки ветеранів Афганістану .

 

 

А.  В.Є.Музичне вітання ___від ученці  11 класу Романенко Тетяна 

 

І.В.Ведучий – У квітні 2014  року на сесії  районної ради було  прийнято рішення про надання нашому навчальному закладу імені загиблого випускника воїна – інтернаціоналіста .І нині наша школа  називається « Комунальний заклад  Мирненська  загальноосвітня школа  

І-ІІІ ст.. ім. воїна –інтернаціоналіста С.В. Падалки » , наш шкільний колектив в  з честю носить це  ім’я.  

 

 А. Ведучий---Потрапивши на палаючу Афган­ську землю, мужні воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу.

 

  • Ведучий. В ім’я волелюбного афганського народу, в ім’я миру, братерства на землі, вони, не вагаючись, готові були віддати найдорожче —- Жит­тя. Багатьом із них ніколи уже не повернутися до рідної хати, не побачити ні рідних, ні неба, ні гарної землі. Вони полягли навіки: кого похова­ли товариші, хто пошматований розлетівся в прах на гігантських фугасах. І тільки гнівний його дим понесли над землею східні вітри.

 

А. Ведучий

Афганська війна … брудна, неоголошена, розпочалася 25 грудня 1979 року  

 

І.В. Ведучий

Війна… . Чорним смерчем пронеслась над просторами України, зачепила багато родин, які віддавали своїх синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти.

 

А. Ведучий

За довгих 10 років війни на цвинтарях України з’явилося понад 15 тисяч свіжих могил з фотографіями юних облич.

 

А. В.Є. Музичне вітання  -  Кишка Вікторія учениця 9 кл. « Я ухожу »

 

І.В. Ведуча: ---15 лютого 1989 року, ступаючи із сином по мосту через Амудар’ю, генерал Громов символізував цим переходом закінчення для радянських військових афганської війни. Для кожного з більш ніж 600 тисяч тих, хто служив в Афгані, вона  була і залишається своєю. Для тих, хто не повернувся: 9511 убитих у боях, 2386 померлих від ран, 817 – від хвороб, 1739 – їхні життя забрали аварії і катастрофи. І для живих. Ми повинні розуміти трагізм участі в афганській війні  , бо черех Афганістан пройшло їх з України більше 160 тисяч. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдатів, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон.
 

А. Ведучий –   Не повернулися  живими й 4 синів  Оріхівщини : Падалка Сергій Володимирович , Левадний Микола  Миколайович , Насипайко Олександр Вікторович , та Бублик Сергій Костянтинович .

 

Вірш – 11 кл. Драєнко Анна

 

І.В. Ведучий

Згадаємо всіх поіменно, згадаємо серцем своїм.

Це потрібно не мертвим, це потрібно живим.

 

Хвилина мовчання, хвилина мовчання

Пекуча й терпка, як сльоза.

Хвилина мовчання – в ній наша любов і гроза.

Як подвиг полеглих,

Священна хвилина мовчання.

 

В.Є. ---( Хвилина мовчання )

 

 

А. Ведучий

Афганістан… Уже більше 28 років у нашій свідомості прописалося це слово не як географічна назва далекої мусульманської країни, а як синонім людського лиха, справжнього пекла.

 

 Вірш – 11 кл. Макеєва А настасія

 

І.В. Ведучий  

 Все далі і далі відходить від нас той день, коли останні підрозділи покинули землі Афганістану. Ця війна залишила в історії нашої батьківщини глибокий незгладимий слід, залитий кров'ю. Тисячі молодих, які ще не встигли побачити життя хлопців, не повернулися додому. Як це страшно і боляче згадувати.  

Сотні тисяч воїнів-афганців пройшли серйозні випробування в цій війні, і не тільки не зламалися, а й проявили такі якості, як мужність, героїзм, відданість і любов до Батьківщини. Їх бойовий дух був непохитний, і вони з гідністю пройшли цю жорстоку війну. Багато було поранено і лікувалися у військових госпіталях, але головні рани, які залишилися в душі і досі кровоточать, не зможе вилікувати жоден, навіть самий досвідчений лікар. На очах цих людей спливали кров'ю і гинули їхні товариші, вмираючи болісною смертю від ран. У воїнів-афганців залишається тільки вічна пам'ять про загиблих друзів.

 

А. Слово для привітання надається голові Оріхівської територіальної організації спілки ветеранів Афганістану -  Лиско Станіславу Миколайовичу .

 

І.В.  В.Є. Музичне вітання   від  воїнів – афганців --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

А. Ведуча. Падали хлопці на чужій землі, а в них на м'яких долонях лінії життя такі довгі і прекрасні... Разом із ними пішло в небуття чиєсь щастя. Разом із ними загинули їхні ненароджені діти. Але вони живуть у пам'яті бойових друзів, продовжують усміхатись зі сторінок солдатських альбомів. Вони вічно живуть у зболених, згорьованих, люблячих, палких материнських серцях.
Імена цих хлопців навічно вписані в літопис нашої пам'яті.

 

І.В. В.Є. Музичне  вітання  ___ від учнів 8,9,11, класу «Військовий вальс ».

 

І.В. Ведучий - Дорогою ціною розплачувались наші юнаки за все. А ціною було життя. І понесли чорні птахи смерті похоронки в Україну, не минули вони й нашого краю. Солдати гинуть. І кожна смерть страшна. А як страшно, коли не хочеться помирати у 18-19 років, коли тільки починаєш життя.
Не повернувся чийсь батько, не повернувся чийсь син, але рідні продовжують чекати листи, особливо мама. І пише вона синові листи.
«Нема більшої любові, ніж та, коли поклав душу свою за друзів», - сказано в Євангелії. Тож наші хлопці віддавали своє життя, вважаючи, що захищають інтереси дружнього афганського народу.
Час лікує рани. Але фізичні. А в душі, у пам 'яті воїнів - афганців назавжди залишаться суворі будні Афганістану, які випали на їх долю.

 

Вірш – Дрига Діана 11 клас


А. Ведуча. Їм випало жити - так кажуть про тих, хто повернувся до рідного дому, порядкує рідну землю, віддаючи їй свої сили і вміння. Вони пройшли пекло війни Афганістану, вони не поповнили списки загиблих, вони і є тією пам'яттю, що пише історію.

І.В.Ведучий. У жодному календарі день 15 лютого нічим не позначений. Але він особливий. Цього дня закінчилась нарешті війна. Щороку ветерани афганської війни відзначають останній день виведення радянських військ з Афганістану.

А. Ведуча. Покоління воїнів-афганців пройшло кривавими дорогами афганської війни, залишаючи на них життя і біль втрат. Ми це пам'ятаємо. І підтвердження цього стоять сотні пам'ятників та пам'ятних знаків по всій Україні.

 

І.В. В.Є. Музичне вітання  _______від учениці 8 кл. Чабан Юлії

 « Привет сестрінка »


А. Ведучий -Війна страшна вже сама по собі, почуття страху та тривоги відчувають навіть найсміливіші та мужні бійці. А для жінки жах війни ще більш глобальніший, адже Смерть на полі битви жорстоко винищує те найсвятіше, що світові дарує жінка – Життя

 

І.В. Ведучий - Жінки обмеженого контингенту -  вони не брали участь в боях, а тому були, що називається, за кадром хроніки Афганської війни. А між тим вони вкладали свою працю у загальну справу – штабні працівниці, радіотелеграфісти, медсестри. Жаркий клімат, спека, задуха, місцями пил по коліно, а при їзді вона піднімається величезною хмарою і важко дихати, скромні побутові умови, скільки коштувало нервів, щоб пристосуватися до всього цього. Але вони не нарікали, робили свою справу. Багато хто з них не тільки перехворіли «традиційним» в Афганістані гепатитом і рідкісними епідеміологічними хворобами, а й відчули сильне душевне потрясіння. Їм не з чуток знайоме поняття – «афганський синдром».

Жінки і війна. Здавалося б ці два поняття несумісні, адже жінка створена для життя, а закон війни - неминучість смерті.

У війни не жіноче обличчя, але так сталося, що завдяки їм багато хлопців повернулись до своїх матерів, дружин, сестер, дочок. У такій мирній професії, як медична сестра, є місце подвигу. Цей подвиг, поряд з іншими, зробили  і наші жінки Запорізького краю , якими ми по праву можемо   пишатися .

 

 

А. В.Є. Музичне вітання  _______від учениці 8 кл. Перепьолки Анжеліки

« А зори здесь тихие ».

 

І.В. Ведучий

15 лютого 1989 року радянські війська завершили вивід військ з республіки Афганістан. Цей день і є закінченням афганської війни для нашого народу. Закрилася остання сторінка героїчного і драматичного літопису. Перестали йти похоронки з Кандагара і Гардеса, Джелалабада і Кабула.

 

А. Ведучий

Афганістан ще довго буде щеміти в грудях багатьох із нас – загиблих не повернути.

Наша пам’ять до цього часу свято зберігає подвиг батьків і дідів у Великій Вітчизняній війні, назавжди ввібрала в себе і новий біль афганських втрат.

 

Вірш – Романенко Тетяна  11 кл .  

 

І.В. Ведучий

І пам’ять ожива пекучим щемом ран

Ніколи не забути нам тебе, Афганістан.

 А. Ведучий

Вічним сном воїн спить,

Спить герой у землі.

Спить солдат у землі

Він лиш двадцять прожив,

Він страждав і любив,

І життя цінував.

І.В Ведучий

Повідайте, повідайте синам,

Повідайте всім дітям, ветерани,

 

Які шляхи пройти судилось вам

Крізь полум’я Гардеса й Кандагара

І.В. Ведучий

Від імені мами, що не діждалася сина,

Від імені до часу посивілої дружини,

А. Ведучий

Від імені батька, що мовчки сумує,

Від імені сина твого вже, солдате,

Благаю, кричу я –

  Війні вже повік не бувати!!!

 

А. В.Є.Музичне вітання  ______від учениці 7 кл. Токарь Елизавети « Отмените войну »

 

І.В. Ведучий – Усі війни колись закінчуються , усі ордени знаходять своїх героїв ,а історія вічна . Залишаться в ній  події Афганської війни , написані кров’ю солдатів  та сльозами матерів ,залишаться в серцях українців імена тих, хто віддав життя за Вітчизну .

 

І.В. Ведучий – Та хочеться сподіватися , що настане – таки час , коли українські діти знов лише чутимуть про війну із чиїхось розповідей , а матері не плакатимуть  над могилами своїх дітей . Ми маємо зберегти Україну  прекрасною та квітучою заради свого ж майбутнього !

 

(Звучить пісня “Давай за жизнь”.

 

Учні вручають воїнам - афганцям  квіти . Фото на згадку про зустріч)

 

І.В. Ведуча ---Шановні друзі! На цьому наша зустріч закінчується. Нашим гостям і всім присутнім у залі бажаємо здоров'я, щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у великому домі, названому - Україна. Дякуємо, що ви до нас завітали.

 

Категорія: Національно-патріотичне виховання | Додав: galinaK
Переглядів: 1810 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
У Міністерстві освіти і науки України
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти
Відділ освіти Оріхівської РДА
Оріхівський районний методичний кабінет
Малотокмачанська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Новоіванівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Оріхівська гімназія № 1 «Сузір’я»

Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz