Головна » Статті » Шкільний музей » Організаційні документи

Мета музейної педагогіки
  Мета музейної педагогіки – сприяння  розвитку творчих здібностей учнів. Музейна педагогічна система передбачає саме таку організацію навчально-виховного процесу, за якої учень - один із головних суб'єктів творчої діяльності.
  Творча особистість - це та цілісна людська індивідуальність, яка виявляє розвинені творчі здібності, творчу мотивацію, творчі вміння, що забезпечують їй здатність породжувати якісно нові матеріали, технології та духовні цінності, які певною мірою зміцнюють людину духовно.
  Музейна педагогіка визначає модель становлення творчої особистості як піраміду, в основі якої - гуманна людина зі всією сукупністю творчих задатків, здібностей, мотивів. Вершина піраміди - «дослідник-філософ», а «дослідник-громадянин», «дослідник-винахідник», «дослідник-експериментатор», «дослідник-теоретик» - проміжні щаблі зростання.
  Саме ці якості найбільше розвиваються в учнів під час музейних уроків та пошукової роботи. Формується громадянське мислення, коли учень досліджує проблеми, пов'язані з історією міста, країни. Народжується національна свідомість; що сприяє неупередженому ставленню до інших культур, розумінню ролі і місця національного у світовій загальнолюдській цивілізації.
  При шкільному музеї Мирненської ЗОШ систематично здійснюється пошуково-краєзнавча робота. Пошук завжди супроводжується науково-дослідницькою діяльністю, в результаті якої в учнів формуються такі риси:
•    допитливість;
•    цілеспрямованість;
•    наполегливість, безмежне терпіння під час обмірковування будь-яких питань;
•    ініціативність;
•    оригінальність, вміння уникати шаблонів;
•    спритність, винахідливість, внутрішня свобода;
•    терпимість до нечіткості, двозначності, невизначеності;
•    вимогливість, прагнення не задовольнятися приблизними відомостями, а уточнювати, добиратися до суті, враховувати думку фахівців;
•    критичність розуму;
•    дисциплінованість, організованість розуму.
Пошук захоплює! Пошукова робота - це альтернатива бездуховності.
Рада музею розробила технологію пошукової роботи та поради пошуковцям.
Технологія пошукової роботи (поради)
1. Тема дослідження має бути конкретною. (Конкретні події певної історичної епохи, конкретна особа та її роль у певній історичний період.)
2.    Визначте конкретну мету вашої пошукової роботи, обмежену певними хронологічними рамками.
3.    Під час усного спілкування з людьми будьте толерантними, поважайте погляди та думки інших людей, заздалегідь готуйте запитання, все почуте занотовуйте, дякуйте за будь-яку інформацію.
4. Пам'ятайте: вирішальною у вашій роботі має бути історична достовірність. Прийти до достовірної історичної інформації можна лише шляхом критичного аналізу інформації.
   Історія – це  не тільки наука і навчальна дисципліна. Це й могутній засіб самоствердження особистості, виховання патріотизму та інших громадянських якостей. Погляд, звернений у минуле, заглиблює нас у таємницю людського буття, буття нашого народу, допомагає краще зрозуміти навколишній світ і своє місце в ньому.
    Основне - бути цілеспрямованими та працьовитими. Не бійтеся, що ви не впораєтесь із завданням.

Категорія: Організаційні документи | Додав: valentina-vg (25.08.2013)
Переглядів: 809 | Теги: шкільний музей | Рейтинг: 0.0/0